Instrumentarium muzyczne w Sławnie to prywatne muzeum należące do Stanisława Poprawskiego. Zaistniało na muzealnej mapie Sławna w pierwszej połowie lat 60. XX wieku. Właściciel w raczej przypadkowy sposób kolekcjonuje nieużywane instrumenty, chroniąc je w ten sposób przed zniszczeniem i dając im drugie życie. Większość z instrumentów nie posiada wartości historycznej i artystycznej, ale wszystkie są ciekawe i warte zachowania. W zbiorach instrumentarium znaleźć można zarówno instrumenty profesjonalne i wykonane domowym sposobem. Część pochodzi z Polski, ale przyjrzeć się też można, na czym gra się w Tunezji, Egipcie, czy na Wyspach Zielonego Przylądka. Cały zasób instrumentów został podzielony na następujące działy: aerofony, chordofony, membranofony, idiofony, elektrofony. W skład ekspozycji wchodzą również pamiątki Festiwalu Orkiestr Dętych. Szczególną uwagę zwiedzających budzą dwa fortepiany, które stanowią dużą wartość tak artystyczną jak i historyczną. Fortepian stołowy pochodzi z pierwszej połowy XIX w., zaś fortepian koncertowy firmy CK Bechstein wyprodukowany został w 1873 r.

Muzeum mieści się w niewielkich pomieszczeniach parterowego budynku, obok sklepu budowlanego. Zwiedzanie obiektu jest możliwe jedynie po wcześniejszych uzgodnieniach telefonicznych. Miejsce to nie jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!