Inne

  • Dla dzieci
  • Dla niepełnosprawnych
  • Położenie:

    Zagroda Pokazowa Żubrów mieści się w Wolińskim Parku Narodowym, przy ul. Leśnej. Usytuowana jest przy zielonym szlaku turystycznym, z centrum Międzyzdrojów jest do niej 1,5 km (30 min. pieszo).

Położona w Wolińskim Parku Narodowym Zagroda Pokazowa Żubrów zajmuje obszar 28 ha. W 1976 r. zamieszkały w niej cztery pierwsze osobniki. Od tamtej pory co roku na świat przychodzą średnio dwa kolejne, a w zagrodzie żyje od kilku do kilkunastu sztuk.

Zagroda Pokazowa Żubrów zajmuje 28 ha. Za ogrodzeniem ustawione są tarasy widokowe, a wejścia strzeże ozdobna brama. Do Zagrody przywieziono w 1976 r. cztery żubry z Borek i Białowieży: krowę "Pominę", byka "Podskakiewicza" oraz dwie jałówki "Pompeję" i "Podwyżkę". Obecnie większość żubrów żyjąca na terenie zagrody tu właśnie się urodziła. Co roku rodzą się 1-2 cielaki. W różnych okresach liczba żubrów wahała się od 5 do 12. Obecnie jest ich 5, są to: Poznaniak II, Polikosia, Posawa, Pozowa oraz Polanin II.

Chociaż sama zagroda została stworzona w myśl programu hodowli zachowawczej żubra, w zagrodzie przebywają również wyleczone, bądź wychowane przez człowieka zwierzęta, niezdolne do samodzielnego bytowania w środowisku naturalnym. Obecnie możemy spotkać tam: dziki, jelenie i bieliki.

Na terenie Zagrody Pokazowej Żubrów znajdują się dla wygody turystów: ławki, stoły, wiata (możliwość posilenia się, odpoczynku), pomosty widokowe, toalety. Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

Audio

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!