Bagna Rozwarowskie jest to obszar specjalnej ochrony ptaków. Obejmuje on powierzchnię 4249,7 ha, pozostającą pod okresowym wpływem Morza Bałtyckiego. W czasie północnych wiatrów woda morska jest wtłaczana z powrotem do cieśniny Dziwny, zalewając bagna słonymi wodami. Ma to duże znaczenie dla tego terenu, który poprzecinany jest licznymi kanałami melioracyjnymi. Obecni właściciele rekonstruują ten system, by utrzymać wysoki poziom wód, potrzebny do rozwoju trzcin, wykorzystywanych gospodarczo. Występujące tu torfy mają od 6 do 8 m grubości. Średnia grubość wynosi 2 m. Poza tym znajdują się tu podmokłe łąki, pastwiska i zarośla olszynowe. Lasy rosną jedynie w południowo-wschodniej części obszaru, w pobliżu jedynego na tym terenie jeziora Piaski. Jest to fragment Puszczy Goleniowskiej.
Bagna Rozwarowskie stanowią ostoję ptaków o randze europejskiej. Występuje tu co najmniej 35 gatunków ptaków z Dyrektywy Ptasiej, z czego 25 gatunków zaliczanych jest do lęgowych lub prawdopodobnie lęgowych, a 10 do przelotnych. Zaobserwowano tu również 15 gatunków z Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt. Ze względu na ochronę niewielkiego ptaka, jakim jest wodniczka, włączono ten obszar do sieci Natura 2000. Jest to gatunek zagrożony w skali świata. Bagna są jednym z istotniejszych miejsc lęgowych tego ptaka na Pomorzu Zachodnim. Poza tym swoje lęgi mają tu bąki, bociany białe i czarne, trzmielojady, kanie czarne i kanie rude, błotniaki stawowe, łąkowe i zbożowe, orliki krzykliwe, kropiatki, zielonki, żurawie, rybitwy czarne, uszatki błotne, zimorodki, dzięcioły czarne i średnie, lerki, gąsiorki oraz podróżniczki. Przelotnie pojawiają się inne gatunki ptaków, między innymi siewka złota, biegus zmienny, batalion, czy łęczak.
Aby podziwiać ten ciekawy krajobraz bagienny oraz móc oddać się obserwacjom ornitologicznym warto skorzystać z niebieskiego Szlaku nad Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim. Prowadzi on z Wolina przez Koniewo, Mierzęcin do wsi Piaski Wielkie nad jeziorem Piaski. Dalej biegnie do Sibina i Dusina w kierunku Kamienia Pomorskiego.