• Adres: Parkowa 1, 78-550 Czaplinek
  • Telefon: 94 375 55 06

Inne

  • Położenie:

    Amfiteatr w Czaplinku znajduje się w północnej części miasta przy ul. Parkowej. Zlokalizowany jest w nadjeziornym parku tuż przy stadionie miejskim i przy miejskim kąpielisku. Z centrum miasta do amfiteatru dojechać można ul. Drahimską i następnie ul. Parkową. Można dotrzeć tam także piechotą nadjeziorną promenadą.

Amfiteatr w Czaplinku to obiekt, w którym organizowane są koncerty, imprezy kulturalne, zabawy i dyskoteki. Amfiteatr jest bardzo ładnie położony, w parku, tuż nad jeziorem Drawsko i w pobliżu obiektów sportowych. Wkomponowany jest w naturalne zbocze niewielkiego wzgórza, dzięki czemu z widowni jest doskonały widok na scenę. Obiekt jest własnością gminy Czaplinek i użytkowany przez Czaplinecki Ośrodek Kultury. W skład amfiteatru wchodzi jednokondygnacyjny budynek, zadaszona scena, zaplecze sanitarno-techniczne, 4 garderoby, 2 pomieszczenia gospodarcze, 1 pomieszczenie socjalne oraz pomieszczenie barowe z zapleczem kuchennym. Widownia posiada 2,5 tys. miejsc siedzących. Amfiteatr jest bardzo często wykorzystywany do organizacji koncertów, szczególnie w sezonie letnim, na które chętnie przybywają wypoczywający w Czaplinku i okolicach turyści. Odbywają się tu również imprezy i uroczystości miejskie m.in. Dni Czaplinka, Święto Wody i Ryby czy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Biesiadnej. W 2015 r. planowany jest częściowy remont obiektu polegający na wymianie pokrycia dachowego.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!