Steklno zostało założone na planie owalnicy.
W centralnej części wsi znajdziemy późnogotycki kościół kamienny z pierwszej połowy XVI wieku z wieżą dobudowaną w drugiej połowie XVI wieku. Świątynia została zniszczona w 1945 roku i odbudowana w latach 1994-1998 jako rekonstrukcja wg projektu mgr. inż. Jolanty Wyszomirskiej. Poświęcony 21 VIII 1999 r. Należy do Parafii pw. św. Ojca Pio w Pniewie.
Na terenie kościoła odnajdziemy także dawny cmentarz ewangelicki założony w XIV wieku. Nekropolia zajmuje powierzchnię 0,43 ha. Większa część historycznych nagrobków została usunięta z terenu cmentarza, zachowały się jedynie trzy pomniki. Dwa z pierwszej połowy XX wieku i jeden z drugiej połowy XIX wieku. Oprócz płyt zachował się także mur ogrodzeniowy o długości 220 metrów i jedna zabytkowa brama. Ogólne granice kwater są zatarte. Cmentarz przykościelny w Steklnie został wpisany na wojewódzką listę zabytków w sierpniu 1989 roku.
Przy murze odnajdziemy pozostałość po starodrzewie – trzy klony o średnicy pnia ok. 50 cm, świerk i brzozę o takiej samej średnicy pnia.