• Adres: Parkowa, 78-650 Mirosławiec

Inne

  • Położenie:

    Samolot znajduje się w północnej części miasta, w parku przy Ośrodku Kultury, obok czołgu i armat. Dojazd z drogi krajowej nr 10, skręt na północ w ulicę Parkową.

Pomnik - samolot SU 22 upamiętniający funkcjonowanie lotnictwa wojskowego w Mirosławcu ustawiony został  28 sierpnia w Święto Lotnictwa Polskiego i w 58. rocznicę stacjonowania lotnictwa wojskowego w Mirosławcu. Inicjatywa ustawienia takiego pomnika pochodziła od członków Stowarzyszenia Miłośników Lotnictwa w Mirosławcu. Ten właśnie samolot był użytkowany przez mirosławieckich lotników, również jako  szkoleniowy. Latali nim między innymi śp. płk Andrzej Wyciślik, śp. płk Lech Budzisz, gen. bryg. Ryszard Hać, płk Piotr Tusza, płk rez. Józef Niedźwiedź i płk rez. Emil Kweclich. Teraz jest atrakcją dla turystów, ale również i dla mieszkańców Mirosławca, zwłaszcza najmłodszych
 

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!