Inne

  • Położenie:

    Fortyfikacje obronne znajdują się w nadmorskiej dzielnicy Darłowa - Darłówku Zachodnim wzdłuż ul. Helskiej. W pobliżu znajduje się wejście na plażę.  

W 2012 r. odkryto na wydmach w Darłówku Zachodnim fortyfikacje obronne z II wojny światowej. Bunkry zostały wybudowane przez Kriegsmarine w latach 1937-1940. W miejscu tym zlokalizowane były działa 105 mm, które służyły do obrony portu i poligonu doświadczalnego służącego do testowania amunicji. Znajdowały się tam 4 działa, dalmierz, bunkier amunicyjny, techniczny i bunkier z ujęciem wody pitnej. Dzięki lokalnemu miłośnikowi wojskowemu – Marianowi Laskowskiemu, miejsce to stało się dodatkową, ciekawą atrakcją turystyczną miasta. Bunkry zostały odkopane i dostosowane do obsługi turystycznej. Miejsce to można zwiedzać indywidualnie lub z przewodnikiem. Od momentu jego powstania turyści bardzo chętnie zwiedzają stare fortyfikacje. Latem dodatkowo ustawiany jest namiot wojskowy, ukazujący surowe życie żołnierza, można również zjeść żołnierską grochówkę.  

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!