Teatr Variete Muza w Koszalinie ma siedzibę w okazałym gmachu wybudowanym w II połowie XIX w. Przed II wojną światową miesiła się tutaj gospoda, kręgielnia oraz sala muzyczna. Po wojnie budynek również był wykorzystywany do celów rozrywkowych, kulturalnych. Przez wiele lat funkcjonowało tutaj kino Muza z piękną salą na 500 miejsc.

Teatr Variete Muza zalicza się do teatrów muzycznych. Powstał w 2009 roku, ale już zdążył zadomowić się na kulturalnej mapie Koszalina.

W teatrze cyklicznie organizowane są gale, koncerty. Specjalnością teatru są muzyczne rewie tematycznie nawiązujące do określonych trendów w muzyce, stylów, twórców. W repertuarze były: Rewia Francuska, Rewia Latynoska, Rewia Studio 54 – lata 80-te, Rewia Variete z przebojami z musicali. Oprócz własnych produkcji teatru muzycznego, na scenie występują również znani goście: gwiazdy muzyki popularnej, artyści kabaretowi np. z Piwnicy Pod Baranami, a także artyści operowi.

Teatr oferuje niepowtarzalną formę obcowania z kulturą. Widzowie oglądając przedstawienie siedzą przy stolikach i w tym samym czasie mogą pić np. kawę.

W teatrze funkcjonuje także zaplecze kuchenne i istnieje możliwość rezerwacji restauracji.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!