• Adres: Portowa, 72-020 Trzebież

Inne

  • Dla dzieci
  • Położenie:

    Trzebieski park zlokalizowany jest przy ul. Portowej, pomiędzy terenem Centralnego Ośrodka Żeglarskiego a drugą częścią przystani przy Kapitanacie Portu Trzebież. Tuż obok niego, na wzniesieniu znajduje się kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. W pobliżu ulokowana jest Restauracja "Portowa". Na miejsce dotrzeć można jadąc cały czas prosto od południowego wjazdu do Trzebieży, a następnie na skrzyżowaniu ulic WOP, Kościuszki, Portowej i Rybackiej wjechać w tę ostatnią, a potem skręcić w prawo tuż przed samym kościołem. Przy parku, a właściwie przy Restauracji znajdującej się naprzeciwko i przy kościele można swobodnie zaparkować samochód na jednym z wielu bezpłatnych miejsc parkingowych.Do najbliższego przystanku autobusowego Linii Samorządowej trzeba udać się na ulicę WOP przy Zespole Szkół, bądź na ulicę Osadników przy Kompleksie Rekreacyjno- Plażowym, około kilometra od parku.

Trzebieski park mieszczący się przy przystani jest jedynym parkiem w tej miejscowości. W parku rosną przede wszystkim piękne kasztanowce i to z tego powodu jesienią przychodzą tu dzieci, by zbierać owoce tych drzew. Wiosną i latem kwitną tutaj także róże. W parku wyznaczone są alejki i ustawione są ławeczki. Bliżej nabrzeża znajduje się wybetonowany plac, gdzie ustawiana jest scena, z której podziwiać można gwiazdy przyjeżdżające na Trzebieskie Neptunalia. Park od ulicy nie jest ogrodzony lecz odseparowany jest od terenu COŻ i przystani wysokim ogrodzeniem

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!