Inne

  • Położenie:

    Bunkier położony jest przy ul. Koszalińskiej w Szczecinku, trasa wyjazdowa na Koszalin, krajowa 11 tzw. Bugno. W pobliżu jest możliwość pozostawienia auta w wyznaczonym nieopodal miejscu.

B-Werk to jeden z największych bunkrów Wału Pomorskiego. Jeden z dwóch ciężkich schronów broniących odcinka Szczecineckiego. Budowa Bunkra rozpoczęła się w 1934 roku. Jest to jeden z 7 dwukondygnacyjnych bunkrów ciężkich na  całym Wale Pomorskiem.  Wyposażony w cztery stanowiska dla ciężkich karabinów maszynowych przy czym jedno z nich znajdowało się w kopule pancernej. Górna kondygnacja została mocno wysadzona, dolna zachowała się dobrze lecz dostęp do niej jest utrudniony przez gruz.  Znajdują się tam takie pomieszczenia jak maszynownia w której były agregaty prądotwórcze, pomieszczenie dowódcy, pomieszczenie opatrunkowe, własne ujecie wody, pomieszczenia dla żołnierzy oraz inne.

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!