Inne

  • Dla dzieci
  • Położenie:

    Kino Kryterium położone jest przy głównej ulicy miasta - ul. Zwycięstwa, na wschód od ratusza, po lewej stronie ulicy, za mostem nad rzeką Dzierżęcinką. Dojazd możliwy samochodem bądź miejscową komunikacją miejską. Parking na ok. 20 pojazdów osobowych znajduje się naprzeciwko budynku kina, po drugiej stronie ul. Zwycięstwa, obok poczty.

Kino Kryterium ma swoja siedzibę w Centrum Kultury 105, które wzięło swą nazwę od numeru budynku przy ul. Zwycięstwa, w którym się mieści. Składa się on z czterech, różnej wysokości kamieniczek z 1871 r., połączonych w jeden obiekt. Przed końcem II wojny światowej znajdowała się tu chętnie uczęszczana przez koszalinian sala teatralna i koncertowa oraz restauracja.

Kino Kryterium powstało w połowie lat 50. XX w. Obecnie należy do sieci nowoczesnych kin w kraju tj. Sieci Polskich Kin Cyfrowych, Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Europa Cinemas. Przystosowane jest do projekcji filmów produkcji krajowej i światowej w formacie 2D oraz 3D. Sala wyposażona została w wygodne fotele, które łącznie mogą pomieścić 425 widzów, z czego 124 na balkonie. Funkcjonuje przez cały tydzień. W repertuarze kina są filmy dla każdej grupy wiekowej, w tym specjalnie dla dzieci filmy w ramach Kina Małego Widza. Regularnie odbywają się seanse w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Kryterium Filmu".

Kino Kryterium gości także w swojej sali uczestników i publiczność podczas corocznego Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film".

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!