Pięknie urządzone muzeum, które zaprasza do podziwiania i przyłączenia się. Podczas zwiedzania muzeum można podziwiać starą klasę szkolną, kuchnię, salon i pokój dziecięcy, a także oryginalny warsztat szewski. Znajduje się tu również wiele różnych urządzeń technicznych i prezentacja "historii prania ubrań". Znajduje się tu również wystawa poświęcona historii stomatologii z oryginalnym wiertłem nożnym z około 1880 roku, fotelem dentystycznym z około 1925 roku i szeroką gamą narzędzi.

Specjalne ciekawostki obejmują działający Tefifon z lat 50-tych XX wieku, krytą toaletę ze spłuczką piaskową, baterię zasilaną wodą i wannę w szafce. Dotykanie i wypróbowywanie jest dozwolone!

W klasie zwiedzający mogą wypróbować pisanie rysikiem na tabliczce i pismo Sütterlin. Dla młodszych odwiedzających dostępne są różne kolorowanki i kredki. Oczywiście mogą oni również bawić się w pokoju dziecięcym.

Chętnie towarzyszymy naszym gościom podczas zwiedzania wystawy, demonstrujemy różne rzeczy i wyjaśniamy je.

Godziny otwarcia:

Od lipca do września
Od wtorku do niedzieli
10:00 do 17:00
(zamknięte w poniedziałki, z wyjątkiem świąt państwowych)

październik
Od wtorku do niedzieli
od 10:00 do 16:00
(zamknięte w poniedziałki, z wyjątkiem świąt państwowych)

Listopad i grudzień w weekendy
Sobota i niedziela
11:00 do 15:00

Ostatnie wejście: 30 minut przed zamknięciem

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!