Widoczna z daleka wieża Kościoła Mariackiego rozciąga się kilometry przed wjazdem do Ueckermünde. Kościół Mariacki stoi w tym miejscu od 1766 roku. Z poprzedniej budowli zachowała się część stołów rady z 1593 roku. Herby i znaki firmowe rajców dają nam wyobrażenie o ich obowiązkach. W kościele warto zobaczyć także całkowicie pomalowany drewniany sufit i trzy piękne żyrandole. Kilka dużych obrazów olejnych przedstawia takie osobistości jak reformatorzy Luter i Kalwin oraz niektórzy pastorzy z Ueckermünde. Chrzcielnica, podobnie jak obrazy, pochodzi z XVII wieku. Ołtarz został odnowiony w 1961 roku.

 

W ostatnich latach przeprowadzono wiele prac przy budynku kościoła, co jest ważne dla trwałego zachowania tego obiektu sakralnego. Wieża kościelna została zbudowana w 1866 roku i odnowiona w latach dziewięćdziesiątych. Mieści się w niej pięć dzwonów, które dzięki wyjątkowej akcji zbierania funduszy zostały na nowo zamontowane, gdyż były niestety uszkodzone. Dach został całkowicie odnowiony. Wewnątrz najpierw zabezpieczono cenny malowany drewniany strop, który kilka lat później został odrestaurowany dużym nakładem kosztów. W 2013 roku przeprowadzono gruntowną renowację elewacji. Kościół lśni teraz ponownie ochrą i bielą, oryginalną kolorystyką z 1766 roku.

 

Warto zajrzeć do Marienkirche, wziąć udział w nabożeństwie lub jednym z wielu koncertów, które odbywają się tu zwłaszcza latem.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!