• Adres: 76-032 Mielno

Inne

  • Dla dzieci
  • Dla niepełnosprawnych
  • Położenie:

    Promenada Przyjaźni w Mielnie położona jest równolegle do ul. Chrobrego, tuż przy plaży. Promenada składa się z dwóch części o długości 850 m i 350 m. Przedzielone są pasem wydm na długości ok. 380 m. Fragment ten można przejść plażą. Bulwar zaczyna się przy restauracji Floryn i biegnie aż do ul. Orła Białego. Druga część ciągu pieszego rozpoczyna się od ul. Mickiewicza i kończy w Unieściu zejściem do ul. Pogodnej.

Promenada Przyjaźni w Mielnie to nadmorski ciąg spacerowy o długości 1,5km, którego historia sięga 1908 r. Powstał w celu ochrony brzegu morskiego przed niszczącym działaniem wody. Na całej swojej długości promenada jest oświetlona, co pozwala na spacerowanie również po zmroku. Idąc bulwarem spacerujący mogą podziwiać piaszczyste plaże i morze, a także korzystać z oferty licznych ogródków gastronomicznych, lodziarni, kawiarni oraz różnego rodzaju sklepów. Można także odpocząć na ławkach stojących na deptaku lub udać się prosto na plażę jednym z zejść. Nad głównym wejściem na plażę przy ul. Kościuszki w Mielnie wybudowana została drewniana kładka z tarasami widokowymi, na których można odpocząć w ogródkach gastronomicznych i podziwiać piękne widoki na morze.

Przy wejściach na promenadę znajdują się podjazdy przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz wózków dziecięcych.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!