• Adres: Hafenstraße 1, 17438 Wolgast

Port miejski Wolgast jest punktem wyjścia dla klasycznych wycieczek portowych, rejsów statkiem po Achterwasser lub rzece Peene. Tutaj cumują również kapitanowie rekreacyjni swoich łodzi mieszkalnych i jachtów żaglowych. Przy około 100 zawinięciach rocznie, od maja do września można obserwować duże statki wycieczkowe, które przepływają pod mostem Peene lub cumują i schodzą na ląd. Przez cały rok restauracje rybne często zapraszają na posiłek z muzyką na żywo i widokiem na wodę. Co roku podczas Dni Portu w Wolgast w pierwszy weekend lipca ulica portowa zamienia się w morską milę spacerową z mnóstwem gwaru i różnych pokazów na wodzie i w wodzie.

Szlak północnoniemieckiego romantyzmu: port w Wolgast - dwóch malarzy - jeden motyw

Port miejski w Wolgast ma w sobie morską atmosferę. Motywy te były szczególnie interesujące dla romantyków i często przedstawiane na obrazach. Nie dziwi więc fakt, że Runge wybrał port jako swoje rodzinne miasto na rysunek. W 1806 roku stworzył obraz "Krajobraz na Peene". Tutaj wyraźnie przedstawiony został statek ze szwedzką banderą. Caspar David Friedrich skorzystał z okazji do rysowania w porcie Wolgast również podczas podróży poślubnej w 1818 roku. Często odwiedzał miasto Wolgast podczas pobytów w domu, o czym świadczą szkice pozostałości ówczesnego zamku Wolgast.

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!