Miejsce jest zaciszne, wolne od silnych wiatrów i zafalowania. Przystań to nowy i nowoczesny obiekt. Odwiedzający to miejsce mają do dyspozycji sanitariaty, pralnię i suszarnię, internet, gaz, sklep żeglarski, sale wykładowe oraz miejsca do spotkań dla żeglarzy. W porcie powstało około sto miejsc do cumowania jachtów. Każde miejsce wyposażone jest w przyłącze elektryczne i wodne. Cumuje się tutaj przy nabrzeżu betonowym albo przy pomostach pływających. Na tablicy ogłoszeń znajduje się wiele przydatnych informacji, z prognozą pogody włącznie. Jest także numer do firmy, która przywiezie na burtę paliwo. Ważne dla tych, którzy przypływają do portu – na kanale VHF 67 prowadzony jest nasłuch. Znak wywoławczy – „marina Kołobrzeg”. Na kanale roboczym podawana jest prognoza pogody o godz. 7.00, 10.35 i 12.15. Przekazywane są także inne ważne dla żeglugi informacje.

Tuż przy marinie znajduje się Reduta Morast, jeden z elementów fortyfikacji Kołobrzegu, zbudowana w latach 1770-1774. Mogła swoim ostrzałem skutecznie zamknąć wejście do portu. Warto zwiedzić także latarnię morską. Wieża ma wysokość 25 metrów. Światło latarni widziane jest z odległości 16 mil morskich. Wielką atrakcją miasta jest kołobrzeskie molo. Ma blisko 220 metrów długości. To idealne miejsce na spacer. Nad centrum miasta góruje potężna wieża gotyckiej katedry.

Więcej na stronie >>> https://marinas.pl/marina/marina-solna-kolobrzeg/

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!