• Adres: Żaglowa 2, 70-832 Szczecin
  • E-mail: hom@zachpom.zhp.pl
  • Telefon: 91 4600852, 605400189

Inne

  • Położenie:

    Przystań położona w pięknej zatoczce jeziora Dąbie. Od strony centrum Szczecina można tam dojechać kierując się na Szczecin Dąbie, następnie z głównej ulicy (ul. Emilii Gierczak) należy skręcić w ulicę Drukarską, a następnie Zamiejską i Żaglową. HOM znajduje się niedaleko plaży miejskiej.

Przystań położona w jednej z zatok jeziora Dąbie. Należy do Harcerskiego Ośrodka Morskiego, który od lat zajmuje się szkoleniem młodych żeglarzy. W marinie można skorzystać z wielu udogodnień, w tym z warsztatu i serwisu silników.

To miejsce z wieloletnimi tradycjami – tu swoje pierwsze kroki stawiało wielu słynnych szczecińskich żeglarzy. Przystań oferuje żeglarzom spokojne i osłonięte miejsce do cumowania, nawet podczas bardzo silnych wiatrów. Jachty cumują przy betonowej kei, wyposażonej w przyłącza wodne i energetyczne. Do portu prowadzi dobrze oznakowany szlak. Tor ma około 2 metrów głębokości, co ogranicza dostępność portu dla większych jachtów morskich. Do dyspozycji żeglarzy jest także szkutnik, suwnica oraz slip dla niedużych jednostek. Żeglarze mogą korzystać także z hangaru i pomieszczeń warsztatowych. Na miejscu znajduje się firma serwisująca silniki jachtowe. HOM od lat zajmuje się szkoleniem młodych wodniaków. Przystań dysponuje dużym polem biwakowym oraz miejscem na ognisko. HOM posiada też kilkanaście jednostek pływających, które można czarterować.

Audio

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!