Ośrodek w Trzebieży był niegdyś jednym z ważniejszych w kraju, obecnie prowadzi szkolenia żeglarskie i manewrowe na jachtach morskich. Jest również właścicielem kilku jednostek, m.in. żaglowca Kapitan Głowacki.

Przez wiele lat najważniejszy i bardzo ceniony ośrodek żeglarski w kraju. W rejonie Trzebieży przebiega tor wodny Szczecin – Świnoujście. Przystań składa się z dwóch basenów, które dzieli betonowy pirs w kształcie litery T. Nabrzeża betonowe wyposażono w energię i wodę. Trzebież posiada dwa tory podejściowe – od północy i południa. Oba oznaczone są pławami, a dodatkowo żeglowanie ułatwiają nabieżniki. Żeglujący powinni trzymać się kursu na torze – zboczenie z kursu grozi wejściem na mieliznę. W porcie można skorzystać z dźwigu. To dobre miejsce do postawienia lub położenia masztu dla żeglujących na trasie Berlin – Szczecin – Bałtyk. W marinie funkcjonuje hostel na 50 miejsc noclegowych. Ośrodek prowadzi szkolenia żeglarskie i manewrowe na jachtach morskich. Centralny Ośrodek Żeglarstwa jest armatorem kilku jednostek morskich, m.in. żaglowca „Kapitan Głowacki”. Na przystani dostępne są: sanitariaty, internet, prąd, parking, pole namiotowe i czartery.

Audio

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!