• Adres: Rewal

Brzeg klifowy w Rewalu mierzy około 20 m wysokości. Jest bardzo stromy, a zjawiska przyrodnicze sprawiają, że stale się obsuwa. Jednakże stale prowadzone są prace nad zatrzymaniem tego procesu. Rzadko jest podmywany przez fale morskie, gdyż plaża w tym miejscu jest na tyle szeroka, że nawet w okresach znacznego występowania fal nie docierają one do podnóża klifu. 

Sam klif jest porośnięty trawami i nielicznymi drzewami. Na wysokości miasta, w 2009 roku wybudowano platformę widokową z bezpośrednim zejściem na plażę. Cieszy się ona wielką popularnością za sprawą łatwości dotarcia na plażę (zejście jest o wiele łagodniejsze niż inne) oraz lokalizacji - prowadzi do morza z samego centrum miasta. 

Cały klif objęty jest opieką Regionalnego Konserwatora Przyrody, który odpowiada za skuteczne zabezpieczenie brzegu przed osuwaniem i innymi zniszczeniami. 

Powiązane trasy

Ikona

Velo Baltica

235 km
Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!