Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego ma swoją siedzibę w okazałym budynku dawnego, ewangelickiego domu modlitwy, zbudowanego w stylu neobarokowym w 1906 r.

Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie powstał w 1953 r. i jest jedynym zawodowym teatrem w mieście. Stanowi najważniejszy ośrodek kulturalny tego typu na Pomorzu Środkowym. Zadaniem teatru jest przygotowanie, wystawianie utworów dramatycznych narodowych oraz światowych twórców oraz jednocześnie upowszechnianie i ochrona tego rodzaju dóbr kultury.

Na deskach teatru obecnie występuje 30 aktorów. Spektakle realizowane są na trzech scenach: dużej, małej oraz scenie na zapleczu. Duża scena mieści 356 miejsc, z czego 92 znajdują się na balkonie. W ostatnich latach teatr przygotowuje i wystawia średnio 6 premier w sezonie. Na deskach teatru odbywa się ponad 300 spektakli rocznie dla ponad 60 tys. widzów w samym Koszalinie oraz ponad 30 tys. widzów poza macierzystym teatrem.

Teatr bierze udział corocznie w ogólnopolskich festiwalach i przeglądach. W czerwcu każdego roku, począwszy od 2010 r., Bałtycki Teatr Dramatyczny organizuje Koszalińskie Konfrontacje Młodych ‘m-teatr’, na których prezentowane są spektakle teatralne reżyserów młodego pokolenia, nowatorskie, odważne, często wychodzące poza konwenanse społeczne.

Koszaliński teatr zajmuje się także edukacją dzieci i młodzieży. Poza wystawianiem spektakli skierowanych do tej grupy, brał udział w projekcie "Lato w teatrze", w swego rodzaju półkoloniach teatralnych dla uczniów spędzających lato w mieście.

Budynek teatru przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!