Mobilny przewodnik po trasach rowerowych i atrakcjach Pomorza Zachodniego doceniony w prestiżowym konkursie Mobile Trends Awards! Działająca od ubiegłego roku aplikacja została nominowana do nagrody w kategorii „czas wolny”. Głosowanie - za pośrednictwem mediów społecznościowych - właśnie wystartowało i potrwa do 16 lutego. Zachęcamy do udziału.  

Rowerowa „apka” Pomorza Zachodniego została uruchomiona 16 czerwca 2022 roku. I od razu stała się turystycznym hitem. Ściągnęły ją już prawie 24 tysiące osób (bezpłatnie, korzystając z Google Play i AppStore). W aplikacji znajdują się bardzo szczegółowe, na bieżąco aktualizowane opisy tras, lokalnych atrakcji, zabytków, pomników przyrody etc. Znaleźć w niej można również fascynujące retrospekcje czy np. modele 3D zwierząt chronionych gatunków. Jest też dużo praktycznych informacji dla podróżujących po regionie, które pomogą dojechać na pole namiotowe, kemping, serwis rowerowy i w inne Miejsca Przyjazne Rowerzystom.
Nowoczesny mobilny przewodnik przygotowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego został doceniony w prestiżowym konkursie Mobile Trends Awards. Apka „Pomorze Zachodnie” znalazła się wśród sześciu najlepszych aplikacji w kategorii „czas wolny”.   - Wiadomo, że czas wolny najlepiej spędzać na pięknym Pomorzu Zachodnim. I najlepiej z naszą aplikacją, która pomaga ten wolny czas spędzać aktywnie i ciekawie - komentuje Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. - Gorąco zachęcam do głosowania na apkę „Pomorze Zachodnie”. Prace nad nią trwały kilka miesięcy i przyniosły znakomity efekt. Turystyka rowerowa jest naszą regionalną specjalizacją. Rozbudowujemy sieć tras rowerowych, infrastrukturę towarzyszącą i takie pożyteczne, mobilne narzędzia jak właśnie aplikacja.   Najlepszą aplikację wybierze Kapituła Konkursowa, w której skład wchodzą eksperci od lat związani z branżą mobile. Ale istotne będą również punkty od internautów. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem mediów społecznościowych:

Facebook i Linkedin
https://mobiletrendsawards.pl/mta/glosowanie   Mobile Trends Awards to najbardziej prestiżowe wyróżnienie branży mobilnej. Już od 12 lat nagrody przyznawane są firmom, które z sukcesem wykorzystały mobilne technologie. Podczas poprzednich edycji zostało wyróżnionych około 350 projektów. Zwycięzcami byli m.in. Cyfrowy Polsat, mBank, InPost, Polskie Radio.


Lista nominowanych w tym roku oraz informacje o Mobile Trends Awards:
https://mobiletrends.pl/nominacje-do-mta-2022-poznaj-najlepsze-projekty/  

Przypomnijmy, że impulsem to stworzenia nowoczesnej apki, która pozwala eksplorować najpiękniejsze zakątki Pomorza Zachodniego, był projekt trasy rowerowej wokół Zalewu Szczecińskiego. Teraz aplikacja obejmuje ponad 1100 km tras oraz budowane drogi rowerowe. Nawiguje również poza trasami. Dostępnych jest kilka podkładów mapowych (traseo, terenowy i satelitarny) oraz nawigacja oparta o dane OpenStreetMap, dzięki czemu użytkownik może  sobie sam wygenerować wycieczkę (eksportowaną do gpx) z pokazaniem nawierzchni i profilu terenu.   Apka „Pomorze Zachodnie” jest prostym w obsłudze i multifunkcjonalnym przewodnikiem po regionie. Wystarczy kliknąć, by znaleźć w smartfonie „polecane trasy”, „polecane miejsca” i „wydarzenia” - zbliżające się koncerty, spektakle, wystawy, imprezy sportowe. Aplikacja zawiera audioprzewodnik. Informacji o trasach rowerowych i najciekawszych miejscach Pomorza Zachodniego można wysłuchać w języku polskim, niemiecki, angielskim i ukraińskim. Opisy również zostały przygotowane w czterech językach.


Mapy, opisy obiektów i inne treści zawarte w aplikacji są również dostępne na stronie internetowej: https://rowery.wzp.pl. Aplikacja mobilna „Pomorze Zachodnie” powstała w ramach projektu nr: INT 174 „Trasa rowerowa wokół Zalewu Szczecińskiego - wspólna tożsamość pogranicza”. Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska.

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!