Rok 2024 będzie rokiem rowerowym na Pomorzu Zachodnim. Rozpoczną go „I Polsko-Niemieckie Dni Turystyki Rowerowej”, które planujemy zorganizować w połowie lutego. Spotkanie ma mieć charakter otwarty, a do siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego chcemy zaprosić wszystkich pasjonatów rowerów.

Celem tego wydarzenia jest prezentacja ogromnego potencjału turystyki rowerowej na teranie Euroregionu Pomerania. Jeśli zatem:

  • jesteś organizatorem rajdów rowerowych i chcesz opowiedzieć o swoim wydarzeniu;
  • jesteś przedstawicielem instytucji lub organizacji turystycznych i chcesz zaproponować ciekawe miejsce na wycieczki rowerowe;
  • prowadzisz biznes związany z rowerami i chcesz pokazać swoje produkty lub usługi;
  • jesteś autorem książek związanych z turystyką i chcesz wystawić się ze swoim stoiskiem;
  • jesteś pasjonatem rowerów i chcesz pokazać swoje zdjęcia z wypraw, zaprezentować znane lub mało znane atrakcje turystyczne w Euroregionie Pomerania,

to napisz na adres projekty@wzp.pl, a my spróbujemy znaleźć dla Ciebie miejsce podczas I Polsko-Niemieckich Dni Turystyki Rowerowej.

Planujemy stworzyć przestrzeń dla różnych aktywności promocyjnych: będzie scena główna, przestrzeń na warsztaty i stoiska wystawiennicze, a garaż podziemny udostępnimy do testowania sprzętu. Nie zabraknie również animacji dla najmłodszych oraz inspiracji na rodzinne wycieczki. Zależy nam, aby w programie znalazło się dużo inicjatyw i miejsc promujących nie tylko trasy Pomorza Zachodniego, ale również Meklemburgii-Pomorza Przedniego oraz Brandenburgii. Dlatego szczególnie zapraszamy do współpracy naszych niemieckich sąsiadów. To ma być nasze wspólne święto.

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o nadesłanie do 10.01.2024 na adres projekty@wzp.pl krótkiego opisu tego, w jaki sposób chciałby się zaangażować w I Polsko-Niemieckie Dni Turystyki Rowerowej. Postaramy się znaleźć miejsce dla wszystkich, których działalność będzie związana z turystyką i rowerami.

Zapraszamy!

Wydarzenie realizowane ze środków Funduszu Małych Projektów w Programie Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska 2021-2027 w zakresie celu szczegółowego 4.6: Kultura i zrównoważona turystyka.

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!