Na rowerowych szlakach Województwa Zachodniopomorskiego przybywa Miejsc Przyjaznych Rowerzystom. Zakończyła się weryfikacja 8 kolejnych lokalizacji, we wszystkich przypadkach zakończona pozytywnie. Dzięki temu mamy już 114 MPR-ów.

Z myślą o miłośnikach 2 kółek rozbudowujemy nie tylko sieć dróg rowerowych w regionie, która ma liczyć 1500 km, ale myślimy tez o infrastrukturze towarzyszącej. Miejsca Przyjazne Rowerzystom oferują bazę noclegową, możliwość wypoczynku w ciągu dnia, dokonania drobnych napraw, przygotowania posiłku czy skorzystania z gastronomii. Cieszę się, że dzięki pozytywnej weryfikacji przeprowadzonej w ostatnich tygodniach możemy do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom dopisać 8 nowych miejsc – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

W dniach 12.02 – 15.03.2024 roku członkowie Zespołu Wdrożeniowego ds. Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w Województwie Zachodniopomorskim dokonali w terenie weryfikacji zgodności z zadanymi kryteriami stanu faktycznego oraz warunków oferowanych turystom przez obiekty zgłoszone do MPR. Podczas wizytacji w terenie sporządzono i podpisano karty oceny formalnej i weryfikacji w terenie.

Odpowiednie Rekomendacje i Certyfikaty przyznano następującym obiektom:

* Magiczny Zakątek Wioleta Sikora w Tarnówku (Obiekty noclegowe)
* Pole Namiotowe Żabia Łaka w Drawsku Pomorskim (Obiekty noclegowe)
* Centrum Informacji Turystycznej w Szczecinku
* Stawa Apart Hostel w Świnoujściu (Obiekty noclegowe)
* Kwatera prywatna „Cztery kąty” w Drawnie (Obiekty noclegowe)
* Owocowy Sad. Letnia strefa wypoczynku w Drawnie (Obiekty gastronomiczne)
* Centrum Zdrowia urody i Rekreacji GEOVITA w Dźwirzynie (Obiekty noclegowe i gastronomiczne)
* Centrum Zdrowia Rekreacji GEOVITA w Dąbkach (Obiekty noclegowe i gastronomiczne).

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!