Inne

  • Dla dzieci
  • Położenie:

    Wejście do Podziemnych Tras Szczecina z peronu pierwszego, szklaną wiatą w dół.

Najniższy poziom szczecińskich podziemi znajduje się pięć pięter pod ziemią. Można w nich obejrzeć zabytkowy schron przeciwlotniczy, jeden z największych w Polsce, mogący pomieścić 5 tys. osób oraz zwiedzić ekspozycję związaną z II wojną światową, zimną wojną i czasami PRL.

Szczecińskie Podziemne Trasy Turystyczne są niezwykle interesującym miejscem dla miłośników drugiej wojny światowej. Znajduje się tu bowiem największy schron przeciwlotniczy na terenie Polski, przeznaczony dla cywilów. Powstał on podczas drugiej wojny światowej na terenie dawnych XVIII wiecznych fortyfikacji. Jego powierzchnia to ok. 3 tys. m2. Ściany schronu są żelbetonowe i mają grubość ok. 3 m. Podczas nalotów miejsce to dawało schronienie 5 tys. osób. Jego najniższa część znajduje się na głębokości 5 pięter pod ziemią.  Schron jest otwarty dla zwiedzających od roku 2006 i oferuje spacery z przewodnikiem na dwóch trasach tematycznych "II Wojna Światowa" i "Zimna Wojna PRL-u" . Trasy zwiedzania są bogate w różnego rodzaju eksponaty a w poszczególnych miejscach dzięki specjalistycznemu nagłośnieniowi odtwarzane są dźwięki syren oraz dźwięki kojarzące się z życiem schronu. 

Bilet ulgowy przysługuje: uczniom, studentom, emerytom, rencistom, niepełnosprawnym, dzieciom od 6 lat. 

Dzieci do 5 roku życia zwiedzają gratis.

W przypadku zebrania się grupy osób (powyżej 14) oferuje się wynajem nadajnika, który umożliwia odbieranie informacji przekazywanych przez prowadzącego, bez zakłóceń i problemu niedosłyszenia.

Zwiedzanie nie wymaga rezerwacji i odbywa się bez względu na ilość osób.

Audio

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!