Jezioro Nowogardzkie to stosunkowo niewielki akwen, o całkowitej powierzchni 112 ha, zasilany przez rzekę Gowienicę. Średnia głębokość jego wód to ok. 5 metrów. Panują tutaj dogodne warunki zarówno dla wędkarzy jak i dla fanów sportów wodnych.
Wędkarze mogą oddawać się swojemu hobby na licznych stanowiskach wędkarskich, na których złowić można m.in. płocie, karpie, leszcze, szczupaki oraz sumy. 
Dla entuzjastów podziwiania rzadkiej flory i fauny godny polecenia jest „Sarni Las” - zespół przyrodniczo-krajobrazowy znajdujący się na północnym brzegu jeziora.

Nad samym jeziorem, przy ul. Promenada, na północnym brzegu jeziora, znajduje się ośrodek sportu i rekreacji ze strzeżoną plażą wyposażoną w zjeżdżalnię wodną o długości 70 m. Ponadto na terenie ośrodka działa pole namiotowe oraz wynajem domków letniskowych. Dla fanów aktywnego wypoczynku dostępna jest również wypożyczalnia sprzętu wodnego: kajaków, rowerów wodnych oraz łodzi. Przy tej samej ulicy znajduje się również centrum nurkowania.

Po drugiej stronie jeziora, przy ulicy Zielonej, biegnącej wzdłuż południowego brzegu, znajduje się bogata baza noclegowa, gastronomiczna oraz duży parking. 

Stan czystości wody co roku badany jest przez Sanepid, a komunikaty o ewentualnych zakazach / zezwoleniach na kąpiel w jeziorze pojawiają się na stronie www.wnowogardzie.pl.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!