Inne

  • Położenie:

    Rezerwat przyrody Białodrzew Kopicki położony jest w powiecie goleniowskim, w gminie Stepnica, na północ od wsi Kopice i południe od miejscowości Czarnocin.

    Rezerwat znajduje się w obrębie Zalewu Szczecińskiego i jego wybrzeża. Białodrzew Kopicki należy również do ziem Puszczy Goleniowskiej, a jego tereny pokrywają się z dwoma obszarami z programu Natura 2000, tj. Łąki Skoszewskie i Zalew Szczeciński.

    Do rezerwatu najłatwiej trafić korzystając z zielonego szlaku turystycznego (szlak Stepnicki do Wolina), który przebiega wzdłuż brzegu Zalewu Szczecińskiego.

Białodrzew Kopicki to obszar 10 ha, z czego prawie 9 ha to wody Zalewu Szczecińskiego. 

Rezerwat został utworzony w celu ochrony strefy przybrzeżnej z rzadko spotykaną roślinnością wodną i szuwarową oraz fragmentu lasu łęgowego. Ponadto chroniona jest również terasa zalewowa oraz litoral Kopickiej Mielizny.

Ze względu na chronioną roślinność oraz fakt, że większość rezerwatu to obszar wodny, rezerwat opisywany jest zarówno jako wodny, jak i florystyczny.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!