Pałac jest częścią zespołu pałacowo-folwarcznego, zbudowany został w 1857 r. jako jeden z jego pierwszych elementów. Zaprojektowany na planie wydłużonego prostokąta, jako zwarta, masywna parterowa bryła, z mieszkalnym poddaszem, ściany wzniesione z cegły ceramicznej na wysokim fundamencie granitowym. Nakryty jest dachem dwuspadowym naczółkowym. W części środkowej znajduje się jednopiętrowy ryzalit o trójpołaciowym dachu. Naroża pałacu oraz ryzalitu w elewacji frontowej z ośmiobocznymi, wysmukłymi wieżyczkami, zwieńczonymi krenelażem, dodatkowo na ścianie frontowej po dwie wieżyczki dzielące boczne przestrzenie na dwie płaszczyzny. Pomiędzy wieżyczkami ponad gzymsem również krenelaż (zębate zakończenie muru). W ryzalicie znajdują się główne drzwi wejściowe, przed nimi podest z metalową balustradą wykonaną ażurowo, z podestu prowadzą w dół rozchodzące się wachlarzowato szerokie schody. W elewacji południowej również znajduje się wejście z prowadzącymi do niego schodami, które zostały ujęte w schodkowate murki. Okna zróżnicowanej wielkości, w formach prostokątów o różnych proporcjach.
Pierwotny układ pomieszczeń wewnątrz został częściowo zmieniony w latach powojennych, kiedy to użytkownikiem pałacu był PGR Człopa. Wówczas dokonano przebudowy w celu adaptacji budynku na potrzeby mieszkalne i na potrzeby zorganizowanego tam przedszkola. Wydzielono z części sieni przestrzeń na łazienki, większe pomieszczenia przedzielono ściankami działowymi na mniejsze pokoje. Zachowały się natomiast w wielu pomieszczeniach oryginalne drzwi i okna.
Pałac jest prywatną własnością, właściciel wywiesił tabliczki z informacją o zakazie wstępu, ale warto go obejrzeć nie wchodząc na ogrodzony teren i zwrócić uwagę na park oraz pomieszczenia gospodarcze, zwłaszcza na ciekawy gołębnik o szachulcowej konstrukcji i specyficznym wielopołaciowym dachu.