• Adres: Juliana Fałata, 70-496 Szczecin

Inne

  • Położenie:

    Pomnik "Ptaki" znajduje się przy ul. Juliana Fałata, która stanowi ścieżkę spacerową przez park Kasprowicza. Pomnik znajduje się ok. 400 m od "Trzech Orłów". Najłatwiej dojść do pomnika z przystanku Teatr Letni (autobusy linii nr 53, 60), bądź przystanku Jasne Błonia (autobus linii nr 60). Przy Jasnych Błoniach mieści się spory darmowy parking dla samochodów. Do Dworca Głównego PKP jest stąd ok. 3,5 km.

Pomnik jest atrakcją dla przyjeżdżających do Szczecina turystów, lubiących przechadzać się parkiem Kasprowicza. Rzeźba plenerowa, która stoi w pobliżu Teatru Letniego wykonana jest z łańcuchów, kształtowników i blachy, które tworzą razem różnorodne ptaki, pomalowane w wielu barwach. Jej autorem jest Władysław Hasior. Początkowo wykonywał on projekt mający wzbogacić wizerunek Zamku Książąt Pomorskich. Budowa Trasy Zamkowej jednak zmusiła do zmiany miejsca docelowego jego dzieła. Ptaki przeniesiono w 1980 r. na Plac Zgody, skąd ponownie je przetransportowano z uwagi na powstającą tam kamienicę. Obecnie są  one usytuowane w bezpiecznym i odpowiednim dla nich miejscu. Turyści mogą podziwiać je razem z okazałą panoramą na jezioro Rusałka.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!