• Adres: ul. Powstańców Warszawskich, 76-150 Darłowo

Inne

  • Położenie:

    Deptak znajduje się w centrum miasta przy ul. Powstańców Warszawy. Zlokalizowany jest wzdłuż ulicy od pl. T. Kościuszki do mostu na rzece Wieprzy.

Deptak w Darłowie - poza jednym skrzyżowaniem - wyłączono z ruchu samochodowego. W tym miejscu piesi mają bezwzględne pierwszeństwo, a kierowcy pragnący przejechać przez ulicę Powstańców Warszawskich muszą zachować szczególną ostrożność. Ulica jest bardzo klimatyczna, każdy z budynków ma swoją ciekawą historię. Obiekty zabytkowe zaczynają się tuż przy Pl. Kościuszki. Należy zwrócić szczególną uwagę już na pierwszy budynek przy deptaku. Jest tutaj siedziba informacji turystycznej. To budynek należący niegdyś do jednego z największych armatorów z Darłowa - Heptenmachera. Wzdłuż bulwaru znajduje się wiele odrestaurowanych kamienic. Na deptaku znajdują się liczne sklepiki. Na środku ustawione są ławeczki, stylowe lampy, gzymsy z kwiatami. To popularne miejsce spotkań darłowian i turystów.

Powiązane trasy

Ikona

Velo Baltica

235 km
Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!