• Adres: Juliusza Słowackiego, 72-420 Dziwnów

Inne

  • Położenie:

    Most nad cieśniną Dziwna znajduje się w Dziwnowie, ul. Juliusza Słowackiego, droga nr 102.

Most został oddany do użytku w 1994 r. Wcześniej na tym samym miejscu istniał most drewniany. Konstrukcja łączy brzegi kanału żeglugowego o szerokości 16 m. Przęsło mostu jest otwierane w godziny parzyste.

Most łączący Dziwnów z wyspą Wolin powstał w latach 50, na miejscu dawnej przeprawy promowej. Początkowo był to most drewniany, z podnoszonym jednym przęsłem. Obecny, o konstrukcji stalowej, został oddany w 1994 roku. Jego dwa przęsła unoszą się, by przepuszczać wypływające z portu jachty, kutry i statki wycieczkowe. Podniesienie przęsła otwiera kanał żeglugowy o szerokości 16 metrów.

Pierwszy most, z lat 50. stał się słynny dzięki pokazaniu go w filmie "Czterej pancerni i pies", jako miejsca jednej z brawurowych akcji. Obecny jest wielką atrakcją turystyczną, zarówno dla pasażerów przepływających pod nim statków jak i osób obserwujących z lądu proces podnoszenia mostu. Przęsła unoszone są elektrycznie, w godziny parzyste. 

Audio

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!