Po wschodniej stronie, w centralnej części folwarku wzniesiono pałac, który stanowi granicę pomiędzy częścią gospodarczą i parkową. Zespół folwarczny został wzniesiony w XIX wieku. Na początku XX wieku folwark należał do von Neumanna, majątek liczył wtedy 1313 ha – w tym 900 ha pól i ogrodów, 40 ha łąk, 18 ha pastwisk, 290 ha lasów, zaś 16 ha było zajęte przez budynki, wody i nieużytki. Właściciel posiadał 85 koni, 275 sztuk bydła, 500 owiec i 400 świń. Na terenie folwarku zlokalizowana była także gorzelnia.
Pochodzący z XIX wieku pałac został przebudowany w stylu klasycystycznym w latach 1824-1830. Na terenie folwarku oprócz pałacu możemy odnaleźć także kuźnię, jałownik, stajnię, magazyn zbożowy i wspomnianą wcześniej gorzelnię. Budynki zostały wzniesione na planie prostokąta z ryzalitowymi gankami. Część obiektów było otynkowanych, zwieńczone dwuspadowymi dachami. Dziedziniec folwarku był pierwotnie brukowany kamieniem polnym, obecnie w znacznej części pokryty jest asfaltem.
Folwark w Krzymowie wraz z otaczającym go parkiem dworskim został wpisany na wojewódzką listę zabytków w październiku 1957 roku.