• Adres: Wojska Polskiego 2, Maszewo

Inne

  • Położenie:

    Budynek położony jest przy ulicy Wojska Polskiego (jednej z głównych ulic miasta), tuż przy jej wlocie do rynku od strony wschodniej. Z dworca autobusowego można do niego dojść ul. Nowogardzką, następnie w lewo w ul. Jedności Narodowej i dalej prosto, od Baszty Francuskiej zaczyna się ul. Wojska Polskiego.

Budynek mieszkalny przy ul. Wojska Polskiego 2 powstał w połowie XIX w. Jest to budynek ceglany, włączony w ciąg innych kamienic, stojących przy tej ulicy. Do bocznych ścian po obu stronach dobudowane są inne, podobne budynki mieszkalnej. Jest to budynek jednopiętrowy z poddaszem, kryty dwuspadowym dachem, w środkowej części dachu pośrodku wystawka. Fasada jest prosta, obecnie otynkowana, w kolorze różowym, nie posiada żadnych zdobień, co charakterystyczne dla podobnych, sąsiednich budynków, co wpisuje się w obraz miasta niezamożnego i o drugorzędnym znaczeniu w regionie. Wygląd budynku do frontu zaburzony przez zamontowane anteny satelitarne.

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!