Inne

  • Położenie:

    Amfiteatr położony jest w ścisłym centrum miasta, w Parku Chrobrego. Dojść do niego można od ul. Struga, od Placu Wolności, od Alei Słowiczej oraz od ul. Portowej (zza Młodzieżowego Domu Kultury). Można do niego dojechać autobusami komunikacji miejskiej wszystkich linii - wszystkie zatrzymują się na pętli Plac Wolności i przejeżdżają jedną z ww. ulic.

Amfiteatr jest największą miejską widownią zbudowaną w latach 1977-80 w ramach czynu społecznego mieszkańców Stargardu. Obecnie jest zarządzany przez Stargardzkie Centrum Kultury.

Amfiteatr to scena z zapleczem oraz malowniczo usytuowana na skarpie widownia licząca 2500 miejsc siedzących. Odbywają się w nim imprezy artystyczno-kulturalne organizowane przez SCK i Miasto, np. koncerty muzyczne w ramach Dni Stargardu, Stargardzka Noc Kabaretowa i przeglądy piosenki.

Podczas imprez masowych w parku okalającym scenę na stoiskach można nabyć napoje, przekąski i pamiątki, natomiast poza dniami, w których odbywają się imprezy, nie ma dostępnych żadnych punktów usługowych ani toalet publicznych.

Bezpośrednio w sąsiedztwie amfiteatru nie ma parkingu. Samochód można zaparkować na jednej z ulic niedaleko sceny, np. ul. Wyszyńskiego, Piłsudskiego, Wojska Polskiego (miejsca płatne) lub Czarnieckiego, Chrobrego, Struga, Portowej (miejsca bezpłatne).

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!