Inne

  • Położenie:

    Rejsy spacerowe statkiem i tramwajem wodnym Komunikacji Miejskiej.

Szczecinecki Tramwaj Wodny to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych miasta, a przy tym Turystyczny Produkt Roku 2007. Statek spacerowy „Księżna Jadwiga” to jedna z najbardziej urokliwych jednostek pływających na całym Pojezierzu Drawskim. Dzięki przebudowie może obecnie zabierać na swój pokład 174 osoby. Statek doskonale nadaje się do organizacji imprez okolicznościowych i zakładowych eventów (standardowy program obejmuje godzinny rejs po jeziorze i piknik na Mysiej Wyspie). Istnieje również możliwość wynajęcia jednostki między innymi na zamknięty rejs dla całej rodziny połączony z okolicznościową imprezą.

Drugi Szczecinecki Tramwaj Wodny „Bayern” to jedna z nielicznych tego typu jednostek w Polsce. Jest integralną częścią miejskiego systemu komunikacyjnego. Kursuje zgodnie z własnym rozkładem jazdy, zatrzymując się na wyznaczonych przystankach. Zabiera na swój pokład 54 pasażerów. Jego wystrój nawiązuje do jednostek, które przeszło 60 lat temu pływały po szczecineckim jeziorze. W 2007 roku Polska Organizacja Turystyczna uhonorowała Bayern prestiżową nagrodą – „Turystyczny Produkt Roku 2007”. Rejs statkiem trwa około jednej godziny. W tym czasie można zobaczyć Szczecinek z nieco innej perspektywy. Miłośnicy leśnych wędrówek będą mogli wysiąść na drugim brzegu jeziora i skorzystać z miejsc przygotowanych do grillowania na Mysiej Wyspie lub udać się na długi spacer po szlaku pieszo-rowerowym.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!