• Adres: 72-022 Nowe Warpno

Inne

  • Dla dzieci
  • Położenie:

    Wieża widokowa zlokalizowana jest przy promenadzie nad brzegiem Jeziora Nowowarpieńskiego. Usytuowana jest ona w sąsiedztwie kościoła pw. Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny, niedaleko zbiegu ulic Warszawskiej i Kościelnej. W pobliżu znajduje się przystań żeglarska oraz dwa lokale gastronomiczne. Wieża doskonale widoczna jest z wód Jeziora, Zatoki i Zalewu. Aby ją zobaczyć jadąc samochodem lub rowerem należy dojechać do samego końca miejscowości, ponieważ znajduje się ona w jej głębi.

Punkt widokowy nad Zatoką i Jeziorem Nowowarpieńskim stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w mieście po „metamorfozie”, którą przeszło Nowe Warpno w ostatnich latach. Wieża została uroczyście otwarta i oddana do użytku wraz z pierwszym etapem promenady w czerwcu 2013 roku. Podziwiać z niej można wody Zalewu Szczecińskiego, Zatokę, Jezioro oraz znajdującą po drugiej stronie zbiornika wodnego małą niemiecką miejscowość Altwarp. Ta charakterystyczna i ciekawa po względem architektonicznym konstrukcja wyposażona jest w lunetę, dzięki której dojrzeć można odległe zakątki oraz obserwować piękną okoliczną przyrodę. Druga luneta zainstalowana jest tuż przy wejściu na wieżę, na poziomie promenady i również skierowana jest w stronę Zalewu i Altwarp. Z wieży dostrzec można wspaniałe widoki, których nie dostrzeżemy z poziomu promenady.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!