Pałac przy ul. Warcisława tak jak sąsiedni obiekt został wzniesiony w XIX wieku. Najprawdopodobniej wybudowano go w latach 40. XIX wieku, ponieważ na planie z 1844 roku jest zaznaczony jako budynek projektowany. Na początku XX wieku do północno-wschodniego narożnika dostawiono skrzydło boczne, które funkcjonowało jako oficyna.
Obiekt tak jak sąsiedni pałac został wybudowany w stylu klasycznym, ale w jego architekturze odnajdziemy także elementy neobarokowe. Budynek został zaprojektowany na rzucie prostokąta, jest parterowy, podpiwniczony z poddaszem przeznaczonym do użytku. Szczyt budowli jest zakończony dwuspadowym dachem mansardowym z lukarnami, naczółkami i świetlikami w kształcie „wolich oczu”.
Dobudowana w XX wieku oficyna posiada niższy, dwuspadowy dach z takimi samymi jak w głównym budynku świetlikami. Elewacja frontowa pałacu jest symetryczna siedmioosiowa, a wnętrze dwu- i półtraktowe. Okna obiektu są zamknięte łukami.
Obiekt przy ul. Warcisława był tzw. "rządcówką", w której działała administracja folwarku. Po 1945 roku w budynku utworzono szkołę podstawową, która funkcjonowała w pałacu do 1988 roku (nowy budynek szkoły został oddany do użytku w styczniu 1989 roku). Obecnie nieremontowany pałac popadł w ruinę.
W budynku zabito okna, niebezpieczne jest wejście do środka. Obiekt można podziwiać jedynie z zewnątrz. Aby dotrzeć do budynku należy wjechać w ul. Warcisława, pałac znajduje się w sąsiedztwie zabytkowej gotyckiej stodoły, która niegdyś wchodziła w skład budynków gospodarczych, należących do zakonu cystersów. Po drugiej stronie ulicy, dokładnie naprzeciwko obiektu odnajdziemy średniowieczny kościół.