• Adres: Paderewskiego 7, 72-600 Świnoujście
  • Telefon: 500 001 712

Wieża jest jedyną zachowaną częścią dawnego kościoła ewangelickiego Marcina Lutra z 1904 r. Taras widokowy znajduje się na wysokości 44 m. Można z niego zobaczyć panoramę okolicy. We wnętrzu wieży działa kawiarnia.

Taras widokowy na wieży dawnego kościoła Lutra w Świnoujściu ma wysokość: 44 m (48 n.p.m.). Kościół wybudowany został w 1904 r. w stylu neogotyckim i był najwyższą budowlą w Świnoujściu. Po II wojnie światowej Kościół pod wezwaniem Marcina Lutra opustoszał i stał się przedmiotem trwającej wiele lat dewastacji. Wieża została wyremontowana i udostępniona do publicznego zwiedzania w grudniu 2005 r. Rozległą panoramę Świnoujścia można oglądać na 4 balkonikach umieszczonych w narożach wieży. Widać z tarasu panoramę Świnoujścia, Międzyzdroje oraz część terytorium Niemiec.

W wieży na najniższych kondygnacjach znajduje się kawiarnia "Cafe Wieża". Powyżej części kawiarnianej znajdują się kondygnacje przeznaczone na galerię sztuki.

Bilety: normalny 5 zł, ulgowy 4 zł.

Audio

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!