W południowej części wsi odnajdziemy obszerne założenie folwarczne. Folwark rozciąga się wzdłuż dzisiejszej ul. Chojeńskiej i to właśnie przy tej ulicy odnajdziemy ciekawy, dobrze zachowany budynek mieszkalny z końca XIX wieku.
Czworak przy ul. Chojeńskiej 20 został wzniesiony z czerwonej cegły na rzucie prostokąta. Jednokondygnacyjny budynek zwieńczony jest wysokim dwuspadowym dachem, pośrodku którego odnajdziemy pseudoryzalit z mniejszym, dwuspadowym daszkiem. Obiekt został wybudowany na fundamencie z kamienia, przy ścianach z cegły zastosowano wiązanie krzyżowe, budynek jest nieotynkowany. Otwory okienne zakończone są łukiem. Elewacja jest sześcioosiowa. Wejścia do budynku umieszczone są w ścianach bocznych.
Budynek podzielony jest na cztery mieszkania, każde z nich ma taki sam układ. Wewnątrz obiektu nie ma schodów, na strych prowadzi drabina. W mieszkaniach stoją piece kaflowe – niestety nie są oryginalne. Wewnątrz budynku odnajdziemy oryginalne drewniane podłogi. Układ wewnątrz zabytku uległ jedynie nieznacznym zmianom z powodu przebicia ściany pomiędzy pokojami w jednym z mieszkań. Ponadto do budynku w latach 60. XX wieku dostawiono drewniane ganki. Łączna powierzchnia użytkowa w obiekcie to 222 metry kwadratowe.
Budynek został postawiony pod koniec XIX wieku w obrębie koloni mieszkalnej na terenie folwarku. Rozbudowa części mieszkalnej gospodarstwa była związana najprawdopodobniej ze wzrostem znaczenia folwarku. Obiekt został wybudowany po 1890 roku, ponieważ na mapie wsi z 1888/1890 zaznaczona jest jedynie stara kolonia mieszkalna folwarku.
Budynek mieszkalny przy ul. Chojeńskiej został wpisany na listę zabytków w czerwcu 2011 roku.