• Adres: Jana Kazimierza, 72-015 Jasienica

Inne

  • Położenie:

    Dawny ewangelicki cmentarz w Policach-Jasienicy zlokalizowany był przy dzisiejszej, jednokierunkowej  ul. Jana Kazimierza, w którą zjeżdża się z ul. Piastów, będącej częścią drogi wojewódzkiej nr 114. Miejsce pamięci położone jest ok. 5,5 od polickiej starówki i  o ok. 22 km na północ od centrum Szczecina. 

Dawny ewangelicki cmentarz w Policach-Jasienicy powstał najprawdopodobniej w XIII wieku. Jego powierzchnia wynosiła 0,46 ha. Dziś nekropolię upamiętnia ufundowana w roku 2014 przez Gminę Policę tablica ku czci Ludwika Giesebrechta, poety, historyka, filozofa i pedagoga zmarłego w Jasienicy w roku 1973 oraz wszystkich mieszkańców niemieckiej Jasienicy pogrzebanych na tymże cmentarzu. Napis wyryto w języku polskim i w języku niemieckim. W głębi cmentarza stoi także wysoki drewniany krzyż, a przy drodze postawiono tablicę informacyjną w dwóch językach uzupełnioną o fotografie. Teren jest wyrównany, uporządkowany i zasiany trawą.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!