• Adres: Siadło Dolne

Wieś Siadło Dolne położona jest ok. 6 km na południe od Szczecina. Swoją wyjątkowość zawdzięcza przepływającej przez nią Odrze, widokom na drugi brzeg rzeki z rozciągającym się po horyzont rezerwatem przyrody i parkiem krajobrazowym. Ponadto wieś położona jest u podnóża Wału Stobniańskiego. 

Jest to wyjątkowe miejsce dla osób preferujących spędzanie wolnego czasu aktywnie na wodzie, gdyż na rzece organizowane są spływy kajakowe. Ponadto we wsi istnieje kilka punktów wypożyczania sprzętu wodnego, dzięki czemu można organizować sobie kajakowe wycieczki indywidualnie. Najpopularniejsze trasy wodne przechodzące przez Siadło Dolne to kajakowy szlak "Międzyodrze" oraz wodny szlak "Berlin - Szczecin - Bałtyk". Wzdłuż brzegu rzeki umieszczone są liczne pomosty, dzięki którym można swobodnie podziwiać piękno krajobrazu po drugiej stronie Odry. Szerokość rzeki na wysokości wsi to zaledwie 100 m. 

Takie warunki oraz rozwinięta infrastruktura przybrzeżna sprzyja także wędkarzom. Często można tu spotkać miejscowych rybaków bądź przyjezdnych z okolicznych wsi. 

Popularnym punktem widokowym na Odrę, panoramę Szczecina i okolicę Parku Krajobrazowego jest wzniesienie o wysokości 65 m n.p.m. Młyńska Góra, nazywana także Wzniesieniem Szczecińskim. Mieści się ona na południe od Siadła Dolnego. Na jej szczycie istnieją pozostałości grodziska o rozmiarach 40 x 50m. Jest ona miejscem bytowania wielu cennych zwierząt (szczególnie ptaków) oraz siedliskiem rzadkich roślin chronionych.

Przez wieś oraz jej wybrzeże przechodzi kilka szlaków rowerowych i pieszych. Cieszy się ona dużą popularnością za sprawą swojego malowniczego położenia oraz szerokiego wachlarza atrakcji jakie oferuje. Są to spływy rzeczne, wędkowanie czy podziwianie dzikiej natury. 

 

 

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!