• Adres: Zegadłowicza, 71-370 Szczecin

Inne

  • Położenie:

    Staw Wędkarski położony jest w dzielnicy Głębokie, na terenie Parku Leśnego Arkońskiego, w północnej części miasta. Usytuowany jest u zbiegu ulic Miodowej i Zegadłowicza, naprzeciwko jeziora Głębokie. Dojazd środkami komunikacji miejskiej z centrum zapewniają linie tramwajowe 1 i 9 (pętla Głębokie). W tym samym miejscu kończy swą trasę jadący z Polic autobus linii 103 oraz 121 z Dobrej Szczecińskiej, a zatrzymuje się autobus linii 51 (jadący w kierunku Osowa i Niebuszewa). Samochodem z centrum najłatwiej dojechać jadąc w kierunku północnym aleją Wojska Polskiego, kąpielisko znajduje się na północnym krańcu tej alei. Naprzeciwko pętli tramwajowej oraz jeziora Głębokie, przy ul. Kupczyka znajduje się parking dla samochodów.

Staw Wędkarski to sztuczny zbiornik wodny, utworzony w latach 70. XX w. Na późniejszych planach miasta bywał niekiedy błędnie określany jako Staw Uroczysko, co jest niezgodne ze stanem faktycznym, gdyż staw o tej nazwie znajduje się nieco dalej na północ, w Dolinie Siedmiu Młynów. Staw powstał przy okazji przepuszczenia kanałem podziemnym części wód przepływającej nieopodal rzeki Osówka do jeziora Głębokiego na co wpływ miało stale postępujące zanieczyszczenie jeziora, a co za tym idzie konieczność doprowadzenia do niego czystych wód. W późniejszym czasie staw zarybiono wskutek czego stał się on popularnym miejscem wśród wędkarzy, co wyjaśnia genezę jego nazwy. W bezpośrednim pobliżu stawu znajduje się urokliwa restauracja zaś wzdłuż jego brzegów ustawione są ławki, kosze na śmieci i tablice informacyjne. Przebiegają tędy cztery szlaki turystyczne (szlak niebieski, szlak czerwony, szlak Pokoju oraz szlak Puszczy Wkrzańskiej).

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!