Muzeum Patria Colbergiensis powstało w 2014 roku. Otwarcie muzeum było spełnieniem marzeń jego twórcy Roberta Maziarza, który zauroczony swoim rodzinnym miastem od lat zbierał i skupował wszelkie przedmioty, dokumenty, rzeźby, obrazy wykonane i używane niegdyś w Kołobrzegu. Przez lata miał je dla siebie, aż w końcu postanowił podzielić się swoją pasją z innymi. Znalazł osoby, które go w tym wsparły, a także sposób finansowania oraz idealne miejsce na urządzenie muzeum miasta, czyli podziemia ratusza.

Wśród prezentowanych zbiorów zobaczyć można zbiory medalierstwa i numizmatyki miejskiej, wyjątkowe zbiory kartografii, rycin i malarstwa. Na uwagę zasługuje kolekcja szkła, porcelany i ceramiki, nieposiadającej sobie równych w regionie. Zwiedzając muzeum można poznać profesje dawnych kołobrzeskich mistrzów takich jak: kotlarz, rymarz czy tkacz lnu.

W muzeum zastosowano nowoczesne sposoby aranżacji wnętrza przy użyciu wydruków wielkoformatowych, doskonałego oświetlenia i dźwięku zwiedzający przenoszą się w inną epokę i w ten magiczny sposób poznają historię Kołobrzegu. 

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!