• Adres: Źródlana, 70-022 Nowe Warpno

Inne

  • Dla niepełnosprawnych
  • Położenie:

    Aleja Żeglarzy w Nowym Warpnie zlokalizowana jest przy starówce, w centrum miasta, ok. 43 km na pn.-zach. od centrum Szczecina. Tuż obok przebiega droga wojewódzka nr 114. Przez miasto i okolice przebiegają: czerwony rowerowy „Szlak Puszcza Wkrzańska”, a także zielony Międzynarodowy Szlak Rowerowy wokół Zalewu Szczecińskiego R-66. Połączenie Nowego Warpna z Policami zapewnia prywatny przewoźnik Ever-Trans. 

Aleja Żeglarzy to brukowany deptak, wzdłuż którego znajdują się tablice z brązu, upamiętniające słynnych polskich żeglarzy.

Nowowarpieńska Aleja Żeglarzy biegnie ulicą Źródlaną, pomiędzy kamienicami przy starówce, w kierunku nabrzeża nad Zatoką Nowowarpieńską. Jest to brukowany deptak, na który wchodzi się od strony Starego Miasta przez bramę w formie łuku, zwieńczoną płaskorzeźbionym jachtem. Można także wejść tutaj od strony portu jachtowego również przez podobną bramę. W alei umieszczone są tablice z brązu upamiętniające słynnych polskich żeglarzy. Znajdują się już tutaj tablice: kpt. Andrzeja Mendygrała, kpt. Krzysztofa Baranowskiego, kpt. Antoniego Brancewicza, kpt.  Cezarego Wolskiego, kpt. Henryka Jaskuły, kpt. Wojciecha Jacobsona oraz kpt. Bolesława Kowalskiego. Mosiężne tablice zamontowane są w w brukowanej alei. Natomiast na fasadzie ściany, naprzeciwko alei umieszczono życiorysy wspomnianych żeglarzy. 

 

Audio

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!