W XIV wieku Krzymów należała do rodziny von Sydowów, w XVI wieku część wsi należała do Chojny, część do rodów von Straussów, von Ellingów i von Wedlów. W 1718 roku miejscowość ponownie trafiła w ręce rodu von Sydowów. Do początku XIX wieku Krzymów przechodził z rąk do rąk, dopiero w 1816 roku właścicielem wsi został Johann Heinrich Neumann z Berlina. Ród Neumannów pozostał w posiadaniu majątku do 1945 roku. Za czasów ostatnich właścicieli w Krzymowie wzniesiono zabytkowy pałac.
Pierwotnie obiekt został wzniesiony w stylu barokowym w drugiej połowie XVIII wieku. W latach 1824 -1830 i na przełomie lat 70. i 80. XX wieku pałac został przebudowany w stylu klasycystycznym. Budynek jest dwukondygnacyjny, w centralnej części znajduje się czterokolumnowy portyk, który został dobudowany podczas prac w XIX wieku. Obiekt pokryty jest dachem kopertowym.
Na wschód od pałacu znajduje się założony w połowie XIX wieku park krajobrazowy, który zajmuje powierzchnię 7,6 ha. W parku zachowała się mała architektura m.in. fragment mostku, tarasy, fontanna, cmentarz rodowy. Ciekawy jest także drzewostan, w skład którego wchodzą m.in. robinia biała, platan klonolistny, cyprysik groszkowy i klon zwyczajny. Park ogrodzony jest ceglanym murem.
Nieopodal pałacu możemy także zobaczyć pozostałości po zabudowaniach folwarcznych m.in. stajnię, gorzelnię i kuźnię.
Pałac w Krzymowie został wpisany na listę zabytków w październiku 1957 roku. Obiekt obecnie jest dostępny jedynie z zewnątrz.