• Adres: ul. Powstańców Warszawskich 56, 76-150 Darłowo

Inne

  • Położenie:

    Dom przy ul. ul. Powstańców Warszawskich 56 znajduje się w ścisłym centrum miasta, zlokalizowany jest naprzeciwko miejskiego ratusza.

Dom przy ul. Powstańców Warszawskich 56  to budynek zbudowany w XVIII w., a przebudowany w  wieku XIX. Mieści się w zwartej zabudowie, przy centralnym placu miasta. Frontowa elewacja jest trójosiowa. Budynek posiada dwie kondygnacje. Drzwi wejściowe ustawione są asymetrycznie, obok nich znajdują się dwa otwory okienne. W drugiej kondygnacji widać trzy okna. W części środkowej na osi środkowej jest półokrągłe okno poddasza. Na pierwszej kondygnacji ulokowano pomieszczenia usługowe, powyżej mieszkalne. Dom jest jednym z wielu przykładów dawnej XVIII-wiecznej zabudowy miasta. Mieści się przy trakcie spacerowym. Kontrastuje ze świeżo odrestaurowanym ratuszem, piękną fontanną – Pomnikiem Rybaka i zadbaną przestrzenią Placu Kościuszki. Warto odnowić elewację tej kamienicy.

Powiązane trasy

Ikona

Velo Baltica

235 km
Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!