• Adres: 72-015 Dębostrów

Inne

  • Położenie:

    Pozostałości po dawnym ewangelickim cmentarzu w Dębostrowie zlokalizowane są na skraju lasu, ok. 150 m od zjazdu z drogi wojewódzkiej nr 114, tuż przed posesją oznaczoną numerem 38, jadąc z Polic w kierunku Trzebieży, ok. 8 km od Polic i ok. 24 km na północ od centrum Szczecina. Nieopodal znajduje się przystanek dla autobusu Linii Samorządowej. Przez wieś przebiega czerwony rowerowy szlak "Puszcza Wkrzańska".

Dawny ewangelicki cmentarz w niegdysiejszym Starym Dębostrowie usytuowany na leśnym wzniesieniu oznaczony został drewnianym krzyżem w ramach upamiętniania ewangelickich nekropolii na obszarze gminy Police. Krzyż ufundowany został przez władze Gminy w roku 2011. Zamieszczono na nim tabliczkę z treścią w języku polskim i języku niemieckim. Teren byłej niemieckiej nekropoli porośnięty jest dziką roślinnością. Widoczne są tutaj obramowania po grobowcach oraz inne elementy nagrobne. 

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!