• Adres: ul. Klifowa, 72-344 Rewal

Inne

  • Dla dzieci
  • Położenie:

    Pomnik Romea i Julii jest umiejscowiony w obrębie Różanej Alei Zakochanych położonej w odległości około 1 km od głównego przystanku autobusowego, w okolicy ul. Różanej i ul. Klifowej. Aleja funkcjonująca jako deptak rozciąga się wzdłuż morza, dlatego łatwo jest tam trafić przy okazji spaceru z Rewala do Niechorza.

Pomnik Romea i Julii to rzeźba plenerowa autorstwa Grzegorza Sztuki. Prezentuje parę zakochanych, młodych ludzi mających symbolizować główne postacie dramatu Wiliama Szekspira, a co za tym idzie – inspirować do wiecznej i prawdziwej miłości między dwojgiem ludzi. Poszczególne elementy rzeźby odwzorowują naturalne rozmiary ludzi i przedmiotów. Obiekt waży ok. 500 kg. Został odsłonięty w październiku 2010 r.

Warto wybrać się do Rewala i przespacerować się całym odcinkiem Różanej Alei Zakochanych. Rośnie tam blisko 150 gatunków róż oraz sporo egzotycznych krzewów. Umieszczono tam również dwie tematyczne tablice: z popularnymi wyznaniami miłosnymi zapisanymi w kilkudziesięciu językach oraz zawierającą opisy symboliki różnych kwiatów.

Poza wspomnianą rzeźbą Romea i Julii w obrębie alei jest umieszczony jeszcze inny ciekawy obiekt – rzeźba przedstawiająca Małego Księcia i Różę. Następną rzeźbą, która zagości w alei jest Tadeusz i Zosia - mickiewiczowska para, która została wybrana na drodze losowania wśród turystów i mieszkańców Rewala.

Powiązane trasy

Ikona

Velo Baltica

235 km
Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!