Idea parku przyrodniczego zrodziła się jesienią 2001 roku w dzielnicy Uecker-Randow u zaangażowanych pracowników i przedstawicieli władz lokalnych. W 2003 roku powstał park przyrodniczy "Am Stettiner Haff". W parku przyrodniczym działa sześć osób. Pan Elberskirch jako kierownik i pan Dinse jako zastępca głównie w biurze oraz czterech strażników (pani Kroschwald, pan Henke, pan Fleck i pan Schuldt), którzy pracują głównie na terenie parku przyrodniczego. Wszyscy pracownicy pracują przede wszystkim w zakresie ochrony przyrody, turystyki zgodnej z naturą i public relations, jak również rozwoju regionalnego i edukacji ekologicznej.

 

Od sierpnia 2012 r. park przyrodniczy ma siedzibę na dworcu kolejowym w Eggesin, gdzie wybudowano nowoczesne centrum informacji dla zwiedzających z małą kawiarnią. Pod kierownictwem miasta Eggesin i z pomocą funduszy EFRROW (LEADER) oraz funduszy rozwoju miejskiego odrestaurowano dwie zabytkowe przybudówki dworca i połączono je z nowym funkcjonalnym budynkiem. Tutaj zwiedzający mogą zapoznać się z parkiem przyrodniczym i jego szczególnymi cechami za pomocą nowoczesnej interaktywnej wystawy, a następnie zwiedzić region parku przyrodniczego wyposażony w materiały informacyjne. Miłośnicy przyrody i zestresowani mieszkańcy miast znajdą tu upragniony spokój, nawet w szczycie sezonu. Godnymi polecenia celami wycieczek są "Ukranenland" w Torgelow ze zrekonstruowanymi domami i statkami z okresu słowiańskiego oraz ogród botaniczny w Christiansberg.

 

Tutaj dowiecie się Państwo o imprezach i wycieczkach przyrodniczych z przewodnikiem.

 

Park Przyrody o wysokiej jakości

Certyfikat ESD jako centrum edukacyjne dla zrównoważonego rozwoju

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!