Muzeum Haffa znajduje się w środku starego miasta nadmorskiego kurortu Ueckermünde w zamku książąt pomorskich. Już samo wejście do muzeum jest interesujące pod względem architektonicznym dzięki późnogotyckiej konstrukcji fasady wieży schodowej z bogatą dekoracją sztukatorską i reliefem z piaskowca. Zwiedzanie muzeum rozpoczyna się więc tuż za drzwiami. Można tu obejrzeć eksponaty z prehistorii, wczesnej historii i historii miasta. Odlewnie, cegielnie, żegluga i rybołówstwo były zawsze głównymi dziedzinami gospodarki w Ueckermünde, można tu zobaczyć liczne eksponaty, jak również przedmioty związane z domem i handlem.

Liczne wystawy specjalne urozmaicają muzeum o każdej porze roku. Szczególną uwagę poświęca się tu rodzinom. W ramach ciekawostek i prawie przypadkowych pytań historycznych dzieci mogą odpowiedzieć na przykład w quizie na temat wystawy wielkanocnej lub bożonarodzeniowej. Dużą popularnością cieszą się także rękodzieła i gry. Dużą rolę odgrywa temat "rodzinnych wizyt w muzeum" ze specjalnymi wystawami, połączony z wieloma praktycznymi zajęciami dla każdego. Zwiedzający mogą uzyskać dodatkowe informacje na stanowiskach multimedialnych, które są dostosowane do różnych grup wiekowych.

Również sklep muzealny posiada wiele dodatkowych ofert dla dzieci. Do tego, że muzeum jest tak chętnie odwiedzane, przyczyniają się z pewnością przyjazne dla rodzin ceny wstępu (bilet rodzinny 5 €).

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!