• Adres: Klifowa, 72-344 Rewal

Różana Aleja Zakochanych to skrócona nazwa odnosząca się do dwóch, połączonych ze sobą deptaków usytuowanych na nadmorskim klifie: Alei Różanej oraz Alei Zakochanych.

W pierwszej z nich wyjątkową rolę odgrywa szczególnie jeden typ roślinności - róże. Rośnie tam blisko 150 gatunków tej rośliny, a także sporo egzotycznych krzewów. Umieszczono tam również dwie tematyczne tablice - z wyznaniami miłosnymi zapisanymi w kilkudziesięciu językach oraz zawierającą opisy symboliki różnych kwiatów.

Aleja Zakochanych słynie zaś z charakterystycznych rzeźb plenerowych. Pierwsza z nich została odsłonięta w 2010 r. To "Romeo i Julia" autorstwa Grzegorza Sztuki. Prezentuje parę zakochanych, młodych ludzi symbolizujących główne postacie dramatu Williama Szekspira. Poza wspomnianą rzeźbą pary z Werony w obrębie alei jest umieszczony jeszcze inny ciekawy obiekt – rzeźba przedstawiająca Małego Księcia i Różę. Następną rzeźbą, która zagości w alei jest Tadeusz i Zosia - mickiewiczowska para, która została wybrana na drodze losowania wśród turystów i mieszkańców Rewala.

 Alejki mają inspirować do wiecznej i prawdziwej miłości między dwojgiem ludzi. Tradycją miejscowości ma stać się coroczne odsłanianie kolejnych rzeźb zakochanych w szczególnym dniu 14 lutego.

 

Powiązane trasy

Ikona

Velo Baltica

235 km
Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!